Ogłoszenia 24 września

Ogłoszenia 24 września

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi 24 IX – 1 X 2017

  1. Dzisiaj dożynki parafialne. Msza Święta o godzinie 12:00, a od godziny 15:00 zapraszamy na festyn dożynkowy w ogrodzie klasztornym. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, grill, ciasto z kawą, kiermasz dobrej książki i wyroby piernikarskie z Dobkowa. W czasie naszej zabawy wystąpią seniorzy z Klubu Seniora ze Złotoryi oraz dzieci ze szkoły nr 1. Bądzie okazja do wspólnej zabawy i radości.

  2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12.

  3. Spotkanie dla osób chcących przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, które ukończyły 21 rok życia, odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o g. 19.00.

  4. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w przygotowanie nabożeństwa Transitus, przez które co roku upamiętniamy śmierć św. Franciszka, w piątek, o godznie 19:00.

  5. Zbiórka dla kandydatów w sobotę o godzinie 10. Dla ministrantów o 12.

  6. W sobotę 30 września wznawia swoją działalność „Parafialny Ośrodek Wsparcia dla Rodziny” od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia i szukający pomocy w rozwiązywaniu problemów swojej trudnej sytuacji osobistej czy rodzinnej. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy u o. Proboszcza telefonicznie lub osobiście.

  7. Od 1 października będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe o g. 17.30 na które zapraszamy wszystkich parafian każcego dnia z wyjątkiem śród, kiedy nabożeństwa będą w „plenerze” o g. 17.00. I tak 11 X – Nowa Wieś, 18 X – Podwale, 25 X – ul. Bukowa. Jedynie w pierwszym tygodniu października, z racji Uroczystości św. Franciszka, plenerowe nabożeństwo różańcowe będzie odprawione następnego dnia, czyli 5 X w czwartek, w Wyskoku.

  8. 7 października przypada dzień MB Różańcowej – z inicjatywy grupy modlących się osób i za zgodą Episkopatu Polski organizowana jest akcja „Różaniec do granic” – w ramach tej akcji 7 października o g. 14.00 cała granica Polski będzie otoczona przez ludzi modlących się m.in. o uchronienie naszego kraju od zalewu islamu i o pokój w naszych granicach. Chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt z p. Andrzejem Szeblą. Autobus wyruszy o g. 8.00 z postoju Taxi koło sklepu Netto, cena biletu 20 zł. Również w naszym kościele parafialnym, w tym samym czasie, czyli od godziny 14, będzie trwała modlitwa różańcowa, w łączności ze wszystkimi znajdującymi się na granicach kraju.

  9. Parafia Narodzenia NMP organizuje kurs przedmałżeński w październiku, w dniach 20, 21, 22 oraz 27, 28, 29 października w domu parafialnym przy ul. Chopina 1 a. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z tamtejszą parafią.