Ogłoszenia 24 grudnia

Ogłoszenia 24 grudnia

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

24 – 31 XII 2017

  1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu i dzień wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby zachować tradycje wigilijne i w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem, a w ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Dziś jeszcze ministranci rozprowadzają sianko wigilijne.

  2. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki, jak co roku, przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

  3. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 11 – 12.

  4. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt imieniny obchodzi i o modlitwę prosi br. Szczepan nasz zakrystianin.

  5. Stara, chrześcijańska tradycja, nakazuje w dniu św. Jana Ewangelisty błogosławić wino. Dlatego też można przynieść wino do pobłogosławienia na wieczorną Mszę Św. w środę, 27 grudnia

  6. W przyszłą niedzielę zakończenie roku – Msza św. z podsumowaniem roku i uroczystym Te Deum oraz z przeproszeniem za grzechy mijającego roku o g. 18.00.

  7. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Rodziny. Podczas sumy o 10.30 zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

  8. Odwiedziny kolędowe rozpoczynamy od 2 stycznia od Nowej Wsi i Wyskoku. Porządek wizyty kolędowej jest już na stronie internetowej www.franciszkanie-zlotoryja.pl.

Na najbliższe dni porządek wygląda następująco;

2 stycznia wtorek Od 16:00 – Nowa Wieś Złotoryjska, Wyskok

3 stycznia środa Od 16:00 – Bohaterów Getta Warszawskiego

4 stycznia czwartek Od 16:00 – Rynek 1 – 24

5 stycznia piątek Od 16:00 – Rynek 25 – 52

6 stycznia sobota – kolęda w klasztorze

7 stycznia Od 14:00 niedziela – Boh. M. Cassino, Jaśminowa, Magnoliowa, Malinowa, Miodowa, Polna, Sportowa, Wiejska