Ogłoszenia 10 grudnia

Ogłoszenia 10 grudnia

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

10 – 17 XII 2017

 1. Dzisiaj II niedziela Adwentu i zakończenie naszych parafialnych rekolekcji. Dziękujemy O. Leszkowi redemptoryście z Barda Sląskiego za ich poprowadzenie a wszystkim parafianom za udział i modlitwy.

 2. Dzisiaj spotkanie rodziców i dzieci I Komunijnych o g. 13.00. Będą rozdawane różańce i książeczki do nabożeństwa.

 3. Dzisiaj też Msza św. z udziałem rzemieślników odprawiona zostanie o g. 16.00.

 4. Roraty codziennie o g. 18.00 za wyjątkiem soboty, gdy roraty będą o 9.00.

 5. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.

 6. Rozdawanie pomocy żywnościowej w ramach programu FAED we wtorek od g. 8.00 do 11.00. Zespołowi Caritas i wszystkim zaangażowanym w tę akcję składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Spotkanie wigilijne dla dorosłych i samotnych a także dla naszych grup parafialnych w sobotę o g. 16.00. Natomiast ministrantów i scholę wraz z rodzicami zapraszamy na wigilię w niedzielę o g. 17.30.

 8. Na koncert naszej scholi w hołdzie Jezusowi Chr. zapraszamy w niedzielę o g. 16.00.

 9. W zakrystii są wigilijne świece Caritasu w cenie 6 i 12 złotych oraz opłatki wigilijne. Tam też są przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok.

 10. Dziękujemy członkom rady parafialnej, którzy roznosili opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na remont dachu kościoła. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

 11. Organizujemy pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym. Nazbieraliśmy już 100 pudełek pełnych dobra. Po przyszłej niedzieli młodzież będzie te paczki roznosić po domach potrzebujących.

 12. Warsztaty dla dzieci  w piątek o 15:30. Tym razem dzieci będą ozdabiać pierniczki świąteczne, dlatego niech dzieci przyniosą ze sobą materiały do tego – lukier, posypki….

 13. Zainteresowanych postacią św. Bonawentury – zapraszamy w sobotę o g. 11 do sali nr 5 na prelekcję pt. „Święty Bonawentura – człowiek o wielkim umyśle i sercu”.

 14. Prosimy mężczyzn, którzy pomogą nam w budowaniu tegorocznej stajenki w przyszły wtorek i środę 19 i 20 grudnia o g. 8.00, a 21 grudnia prosimy panie o pomoc w sprzątaniu kościoła, rozpoczynamy o g. 8.00.

 15. O. Roch organizuje wyjazd na „Ewangeliczne Rozliczenie” – rekolekcje sylwestrowe dla młodzieży na Górze Św. Anny w dniach 28 grudnia – 1 stycznia. Koszt 120 zł + 50 zł za dojazd. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Rocha.