Ogłoszenia 1 października

Ogłoszenia 1 października

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

1 – 8 X 2017

 1. Miesiąc październik jest miesiącem różańcowym od dzisiaj będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe o g. 17.30 na które zapraszamy wszystkich parafian każdego dnia, a w środy nabożeństwa będą w kościele i w „plenerze” o g. 17.00. I tak – 5 X, we czwartek – Wyskok, 11 X – Nowa Wieś, 18 X – Podwale, 25 X – ul. Bukowa.

 2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo Transitus przygotowane przez naszą młodzież, a poświęcone śmierci św. Franciszka o g. 18.00. We środę uroczystość św. Franciszka z Asyżu nasze patronalne święto zapraszamy na wieczorną Mszę św. całą parafię i wszystkie wspólnoty modlitewne.

 3. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie pięknych dożynek parafialnych. Wszystkich zaangażowanym członkom Rady parafialnej, p. Beacie Majewskiej, seniorom z klubu Seniora. Za piękne korony dożynkowe, za aukcję z książkami. I dziękuję za wszelką pomoc i uśmiech. Dziękujemy za dary materialne i wsparcie finansowe remontu naszych organ. Zebraliśmy 2100 zł, które przeznaczyliśmy na spłacenie remontu naszych organ.

 4. W I czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. w int o powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. spotkanie ministrantów i ich rodziców w salce katechetycznej. W piątek odwiedziny chorych od g. 8.30 a wieczorem okazja do spowiedzi św. o g. 17.00, w I sobotę miesiąca zapraszamy na poranny różaniec po Mszy św. który odmawiamy wspólnie ze wspólnotą klasztorną.

 5. Parafialny Ośrodek Wsparcia dla Rodziny” czynny jest w przyszłą sobotę – 7 października od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia i szukający pomocy w rozwiązywaniu problemów swojej trudnej sytuacji osobistej czy rodzinnej. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy u o. Proboszcza telefonicznie lub osobiście.

 6. 7 października przypada dzień MB Różańcowej – z inicjatywy grupy modlących się osób i za zgodą Episkopatu Polski organizowana jest akcja „Różaniec do granic” – w ramach tej akcji 7 października o g. 14.00 cała granica Polski będzie otoczona przez ludzi modlących się m.in. o uchronienie naszego kraju od zalewu islamu i o pokój w naszych granicach. Chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt z p. Andrzejem Szeblą. Autobus wyruszy o g. 8.15 z postoju Taxi koło sklepu Netto, cena biletu 20 zł. Na intensywną modlitwę różańcową w tej samej intencji zapraszamy do naszego kościoła o g. 14.00 w sobotę.

 7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 -17 i w sobotę od 11 – 12.

 8. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę 8 października o g. 13.00. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy tylko rodziców.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin.

 10. Za dwa tygodnie nasz odpust parafialny – uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o g. 12.00. Kazanie wygłosi O. Patryk Siarkiewicz z Włoch, brat rodzony naszego brata Szczepana.

 11. Parafia Narodzenia NMP organizuje kurs przedmałżeński w październiku, w dniach 20, 21, 22 oraz 27, 28, 29 października w domu parafialnym przy ul. Chopina 1 a. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z tamtejszą parafią.