List proboszcza do parafian

Serdecznie witam wszystkich parafian.

Chciałbym tą drogą trochę przybliżyć to, co zamierzamy w najbliższym czasie zrobić w naszej parafii. Wiem, że są ogłoszenia i nie chciałbym się powtarzać. Do rzeczy – najpierw – zaczynamy od Mszy św. szkolnej. W każdy czwartek o 17.00. Msze św. szkolne są w każdej parafii i tak mi jej brakowało tutaj. Dla młodzieży też mamy propozycje spotkań. W piątek po zajęciach w szkole – wieczorem w I piątek miesiąca będzie dla Was Msza św., w II piątek – godzina biblijna, w III piątek – nabożeństwo a w IV piątek – spotkanie młodzieży przygotowującej się do katechumenatu. Chcemy przekazać Wam trochę z tego, czym sami żyjemy i porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących naszej wiary.

Dla nieco starszych  chcemy rozpocząć spotkania katechezy dla dorosłych w czwartki, co dwa tygodnie o 19.00 w jednej z salek. Wstęp będzie wolny i na pewno pomoże nam to wiele zrozumieć i zaakceptować.

W najbliższym czasie też zapraszamy na wzięcie udziału w procesji do kościoła Narodzenia NMP na uroczystości odpustowe. Może czas już najwyższy by zerwać z tymi wzajemnymi dąsami i przyjść do sąsiedniej parafii normalnie, jak najbliżsi sąsiedzi i przyjaciele. Zapraszam w niedzielę 7 września o 12.00 wyruszamy spod kościoła.

Dożynki parafialne – 14 września – rolnicy ? Ale przecież w naszej parafii jest wielu działkowiczów. To jest wielka potencja i siła. Proszę tą drogą działkowiczów o przygotowanie kościoła na tę uroczystość. Pokażcie na co was stać. Kościół i jego przygotowanie na dożynki powierzam waszej trosce. Gdybyście przynieśli warzywa, owoce, jakieś kwiaty z waszych działek do kościoła w piątek przed dożynkami czyli 12 września po południu – to moglibyśmy z nich zrobić najpiękniejszą dekorację. Liczę na was. Jak wszystko dobrze nam wyjdzie to spotkamy się jeszcze raz po południu w dniu dożynek czyli 14 września na kawie, ciastku, może grillu. Ale to jeszcze jest w sferze planów.

 Życząc pięknego tygodnia pozostaję w łączności z wami.

O. Bogdan Koczor, proboszcz
O. Tyberiusz Pietras, wikariusz parafialny